niedziela, 26 stycznia 2020

Co zrobić, żeby zostać ornitologiem. „Ptaki. Profesjonalny przewodnik dla początkujących obserwatorów”

Co-zrobić-żeby-zostać-ornitologiem

Każdy, nawet najbardziej znany ornitolog kiedyś musiał zacząć swoją przygodę z ptakami. Jeżeli zastanawiasz się co zrobić, żeby zostać ornitologiem w artykule spróbujemy to wyjaśnić. Niezależnie czy twoje zainteresowania ornitologią zaczęły się szczególnego gatunku, wydarzenia czy obserwacji. Na początku tej drogi wszelkie informacje są na wagę złota, a wiedzę chłonie się jak bardzo szybko. Dobrą pomocą i wprowadzeniem do świata ptaków są przewodniki oraz atlasy poświęcone tematyce ptaków. Przedstawiamy recenzję książki „Ptaki. Profesjonalny przewodnik dla początkujących obserwatorów”


Co zrobić, żeby zostać ornitologiem - zaczynamy od przewodnika o ptakach


Książki i przewodniki o ptakach dostarczają nam określonych wartości, do najważniejszych z nich należy wymienić wartość edukacyjną. Oprócz tego książki te pełnią poniższe role.

  • Rolą książek i przewodników o ptakach jest:
  • Wytłumaczenie podstawowych pojęć,
  • Pomocne rady i wskazówki,
  • Wskazanie różnic międzygatunkowych,
  • Podanie podstawowych informacji o biologii danego ptaka.
By ułatwić drogę wszystkim tym, którzy dopiero zaczynają swoją ptasią przygodę przygotowaliśmy krótką recenzję po jednym z przewodników. Zapraszamy do lektury książki autorstwa Dariusza Graszki-Petrykowskiego „Ptaki. Profesjonalny przewodnik dla początkujących obserwatorów” wydawnictwa Klub Dla Ciebie.

Kilka słów o autorze


  • Fotograf, pisarz oraz tłumacz,
  • Na swoim pisarskim koncie posiada 2 przewodniki poświęcone ptakom: dzisiejsze „Ptaki. Profesjonalny przewodnik dla początkujących obserwatorów” oraz „Ptaki w twoim ogrodzie. Przegląd gatunków, dobór roślin, karmniki, pojniki, skrzynki lęgowe, kąpieliska. Praktyczny przewodnik”,
  • Twórca komentarzy do serii płyt z ptasimi głosami.

Czy praca ornitologa jest pasjonująca?


Praca ornitologa jest fajna. Przede wszystkim dlatego, że jest to praca oparta na inwentaryzacjach terenowych. Każdy wyjazd w teren jest inny i niema dwóch takich samych inwentaryzacji. Praca terenowa różni się od pracy przy biurku przede wszystkim tym, iż nie jest to praca monotonna. Są oczywiście osoby, które lubią pracę w biurze ale ornitolodzy do nich oczywiście nie należą.

Zostań ornitologiem, jest to ciekawa i fascynująca praca a przede wszystkim masz realny wpływ na ochroną ptaków.

Poznaj wszystkie recenzję książek o ptakach zapraszamy do naszej bazy wiedzy poświęconej książką o ptakach. Być może w przyszłości zostaniesz ornitologiem :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Twórz z nami społeczność chroniącą ptaki w mieście. Dołącz do nas, dowiedz się więcej o ptakach i chroń je razem z nami. Zapraszamy do komentowania i wpisywania swoich obserwacji ornitologicznych.